תשובות לשאלות נפוצות לגבי טיפול בחומצה היאלורונית ®Juvéderm

מה זה ®Juvéderm?

®Juvéderm נועד לטפל במגוון רחב של צרכים.

®Juvéderm הוא מותג חומצה היאלורונית עם מגוון רחב של מוצרים הניתנים להזרקה ויכולים לעזור לשפר את תווי הפנים על ידי עיצוב השפתיים, החלקת קמטים, או השבת נפח הפנים שאבד. ®Juvéderm לתוצאות שנראות ומרגישות טבעי* הודות לכך שהרכיב הפעיל, חומצה היאלורונית,  נמצא באופן טבעי בעור שלנו. 

*במחקר in vivo, חומר מילוי שנטמע ברקמה מעניק מראה ותחושה טבעיים.

**מבוסס על חיפוש של מחקרים קליניים שפורסמו על חומרי מילוי לפנים של חומצה היאלורונית בנובמבר 2019. משך הזמן של 24 חודשים בוסס במחקר עם Juvéderm® VOLUMA עם לידוקאין, לפי אזור הטיפול הנבחר.

מהם חומרי מילוי לפנים?

חומרי מילוי לפנים הם ג'לים להזרקה המשמשים להשבת או הוספת נפח לפנים.

ישנם חומרי מילוי שונים לפנים לטיפולים שונים - בין אם להרמה, להגדרת קווי מתאר, יצירת סימטריה, מילוי קמטים עמוקים או קפלים, או שיפור אזור מסויים כמו השפתיים. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו מתחדש לאט יותר. זה נובע בחלקו מאובדן של חומצה היאלורונית, כמו גם אובדן של קולגן ואלסטין. זה יכול לפעמים לגרום לעור יבש ודק יותר ולהופעת קמטים. חומרי מילוי פנים עם חומצה היאלורונית כמו ®Juvéderm מכילים תצורה של חומצה היאלורונית, אשר מוזרקת ישירות לעור ויכולה לעזור להפחית את סימני ההזדקנות, להוסיף נפח שאבד עם הזמן ולשפר את מראה הפנים. חלק מחומרי מילוי הפנים עם חומצה היאלורונית יכולים גם להוסיף לחות עמוקה לעור לאורך זמן*.

*מבוסס על מחקר של 131 מטופלים מבוגרים שקיבלו מספר זריקות בכמות קטנה של Juvéderm® VOLITE בשכבה התוך-עורית. לחות עור הלחי נמדדה בעומק של 0.5 מ"מ ו-1.5 מ"מ על ידי מכשיר MoistureMeterD® בחודשים . מחקר שנערך באמצעות Juvéderm® VOLITE ללא לידוקאין. עמידות לאורך זמן היא עד 9 חודשים לאחר טיפול בודד. 70.6% מהמטופלים (n=127) דיווחו שהם מרוצים/מרוצים במידת מה ממידת הלחות של העור שלהם בחודש התשיעי לאחר הטיפול.

מה זה חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בעור שלנו. היא שומרת על הלחות בעור על ידי קשירה של מולקולות מים.

הרכיב הפעיל בחומרי מילוי הפנים של ®Juvéderm הוא חומצה היאלורונית בתצורת ג'ל. הג'ל, שפותח בקפידה, עשוי להשתלב ברקמה במהירות, כבר שבוע לאחר ההזרקה. המשמעות היא שהמטופלים יכולים לחוות תוצאות בעלות מראה טבעי, מהן הם יכולים להיות מרוצים. †† מגוון חומרי המילוי לפנים של ®Juvéderm מיועדים להשיג מגוון מטרות. אשר כוללים עזרה בהשבת נפח הפנים שאבד, עיצוב השפתיים, החלקת קמטים וקימטוטים ושיפור הלחות בעור.

††ההיטמעות ברקמה הודגמה על ידי Juvéderm® ULTRA 3, Juvéderm® ULTRA  4, Juvéderm® VOLBELLA עם לידוקאין, Juvéderm® VOLIFT עם לידוקאין ו-Juvéderm® VOLUMA עם לידוקאין לאחר 1 ו-4 שבועות במחקרי in vivo

חשוב לזכור

חומצה היאלורונית קיימת באופן טבעי בגוף ומעניקה לחות לעור*.

ניתן להשתמש במוצרי ®Juvéderm להשגת מגוון רחב של תוצאות רצויות.

חומרי מילוי לפנים מוזרקים ישירות לעור לקבלת תוצאות שניתן לראות באופן מיידי.

*מבוסס על מחקר של 131 מטופלים מבוגרים שקיבלו מספר זריקות בכמות קטנה של Juvéderm® VOLITE בשכבה התוך-עורית. לחות עור הלחי נמדדה בעומק של 0.5 מ"מ ו-1.5 מ"מ על ידי מכשיר MoistureMeterD® בחודשים 1, 4,6 ו-9. מחקר שנערך באמצעות Juvéderm® VOLITE ללא לידוקאין.16 עמידות לאורך זמן היא עד 9 חודשים לאחר טיפול בודד. 70.6% מהמטופלים (n=127) דיווחו שהם מרוצים/מרוצים במידת מה ממידת הלחות של העור שלהם בחודש התשיעי לאחר הטיפול.

כיצד להתכונן לפני טיפול ב-®Juvéderm?

כדאי לקחת בחשבון את הנושאים הבאים לפני הטיפול או לדון בהם עם הרופא/ה:

1. איך נרצה להרגיש לגבי המראה שלנו לאחר הטיפול?
2. איזה ניסיון יש לרופא/ה המטפל/ת עם מוצרי חומצה היאלורונית למילוי הפנים? ומה רמת הידע באנטומיה של הפנים?
3. האם הרופא/ה יכול לשתף בתמונות של 'לפני ואחרי'? זה יעזור לקבל מושג ברור יותר על התוצאות האפשריות.
4. חשוב לדבר על תופעות לוואי אפשריות, איך למזער סיכונים, והטיפול הרצוי לאחר ההזרקה.

כמו כל הליך רפואי, טיפול באמצעות ®Juvéderm עלול לגרום לתופעות לוואי. כדי למזער את הסיכונים של תופעות לוואי אפשריות, השימוש ב- ®Juvéderm נעשה רק בידי רופאים בעלי הכשרה וניסיון בטכניקות הזרקה ובקיאים באנטומיה באזור ההזרקה וסביבו. לחווית טיפול המבוססת על איכות, מדע וחדשנות משמעותית, בקשו טיפול באמצעות ®Juvéderm ובררו האם הוא מתאים לכם.

‡ייצור מוצרי ®Juvéderm על ידי חברת אלרגן אסתטיקס, חברה של AbbVie, עומד בהתמדה בתקני GMP (Good Manufacturing Practice), בהתייחס לשיטות, הבקרות, הציוד והמתקנים שיש ליישם לייצור מוצרים פרמצבטיים.

האם יש  ל- ®Juvéderm תופעות לוואי?

תופעות לוואי קלות וזמניות יכולות להופיע לאחר טיפול ב-®Juvéderm. תופעות אלו מופיעות בדרך כלל סביב מקום ההזרקה בשעות ובימים שלאחר הטיפול ויכולות לכלול:

1. אדמומיות
2. נפיחות
3. גירוד
4. כאב בעת מגע
5. תחושת עקצוץ בכפות ידיים ורגליים
6. נוקשות/בליטות
7. שטפי דם מקומיים
8. שינוי צבע

תגובות אלו עשויות להופיע מיד לאחר הטיפול, או לאחר זמן קצר, אולם סביר להניח שהן לא יימשכו יותר משבוע. במקרה הבלתי סביר שתגובות דלקתיות נמשכות יותר משבוע, או אם מתפתחות תופעות לוואי אחרות, יש לפנות לרופא/ה המטפל/ת.

חשוב לזכור

בקשו את ®Juvéderm וגלו כיצד מגוון מוצרים אלו יכולים לעזור לכם.

חשוב לוודא שהרופא/ה המטפל/ת מנוסה בשימוש ב- ®Juvéderm לפני הטיפול.  ניתן לבקש מהרופא/ה המטפל/ת תמונות של לפני ואחרי מטיפולים קודמים.

ייתכנו תופעות לוואי מסוימות מהטיפול ב-®Juvéderm. עם זאת, אלו בדרך כלל תופעות קלות וזמניות.

למה לצפות בשיחת הייעוץ עם הרופא/ה?

במהלך שיחת הייעוץ הרופא/ה שלך יקדיש זמן להבין איזה מראה את מחפשת וייצור עבורך תוכנית טיפול ייחודית, המבוססת על הצרכים והרצונות שלך. כדי ליצור איזון והרמוניה בפנים, הרופא/ה עשוי להמליץ כחלק מתוכנית טיפול הוליסטית על טיפול ביותר מאזור אחד*, עם מוצרי ®Juvéderm.

‡‡גישת טיפול הוליסטית כוללת התחשבות בכל תווי הפנים.

איך נראה תהליך הטיפול?

רוב הטיפולים אורכים 20 דקות עד שעה אחת וברוב המקרים ניתן לחזור לשגרה ביום למחרת.

טיפולי ®Juvéderm אורכים בדרך כלל 20 דקות עד שעה. עם זאת, הם ספציפיים לכל אדם ועשויים להשתנות בהתאם לתוכנית הטיפול שנוצרה עבורך על ידי הרופא/ה שלך. ניתן לראות את השפעת הטיפול ב- ®Juvéderm באופן מיידי. כאשר החומצה ההיאלורונית של ®Juvéderm מתחילה להיטמע בעורך, עלולה להיות תחושת נפיחות קלה במשך 24 שעות לאחר הטיפול. רוב האנשים יכולים לחזור לשגרה הרגילה ביום שלאחר הטיפול, בהתאם לטיפול עצמו.

האם טיפול במוצרי ®Juvéderm כואב?

מוצרי ®Juvéderm מכילים לידוקאין, חומר אלחוש מקומי להפחתת אי נוחות במהלך הטיפול.

כאשר בוחנים עד כמה הטיפול כואב, לכל מטופל ישנו סף כאב שונה. עם זאת, הרופא/ה המטפל/ת יעשה כל שביכולתו כדי להבטיח שיהיה לך נוח עד כמה שניתן.

חשוב לזכור

חומרי המילוי של ®Juvéderm מכילים לידוקאין, שהוא חומר אלחוש מקומי קל המסייע להקהות את הכאב באזור ההזרקה.

טיפול באמצעות ®Juvéderm הוא בעל זמן התאוששות מינימלי, כך שניתן לחזור לעשות את הדברים שאוהבים במהירות.

רוב הטיפולים אורכים 20 דקות עד שעה אחת.

כמה עולה טיפול במוצרי ®Juvéderm?

עלות הטיפול ב-®Juvéderm תיקבע על פי תוכנית הטיפול שתיבנה על ידי הרופא/ה שלך. משתנים המשפיעים על עלות הטיפול כוללים את מספר האזורים המטופלים בפנים, כמות המוצר בשימוש במהלך הטיפול, ואת בחירת הרופא/ה המטפל/ת. למשל, תכנית טיפול הוליסטית הכוללת טיפולים בלחיים, סביב העיניים ובשפתיים, צפויה לעלות יותר מטיפול באזור אחד בפנים כמו השפתיים. בהתבסס על המרפאה הרצויה והתוצאה המבוקשת, הרופא/ה שלך יציע תוכנית טיפול ויסביר את העלויות הספציפיות לפני תחילת הטיפול.

כמה זמן מחזיק הטיפול ב-®Juvéderm?

עם מוצרי ®Juvéderm התוצאות נשמרות במשך תקופה של 9 עד 24 חודשים, בהתאם לאזור שטופל ולמוצר שנבחר לטיפול. §

התוצאות באמצעות טיפול במוצרי ®Juvéderm נשמרות למשך תקופה של 9 עד 24 חודשים בהתאם לאזור שטופל ולמוצר שנבחר לטיפול.

עיניים

מילוי קמטוטים עדינים מסביב לעיניים
ריכוך המראה מתחת לעיניים
תוצאות טיפול ®Juvéderm סביב העיניים עשויות להישמר עד 12 חודשים

מרכז הפנים

מילוי והרמת הלחיים למראה מוגדר
הפחתת מראה הקפלים בצדי האף והפה (נזולביאל)
הוספת נפח לפנים
תוצאות הטיפול ®Juvéderm במרכז הפנים נשמרות עד 24 חודשים §

שפתיים

הוספת נפח
הגדרת קווי המתאר של השפתיים בהתאם לצורתן הטבעית
החלקת קימטוטים על פני השפתיים
תוצאות טיפול בשפתיים באמצעות ®Juvéderm נשמרות עד 12 חודשים

סנטר וקו הלסת

השבת נפח בסנטר ובקו הלסת
הגדרת קווי מתאר של הסנטר וקו הלסת
עידון קו הלסת
תוצאות הטיפול באמצעות ®Juvéderm בסנטר ובקו הלסת נשמרות  למשך 18-24 חודשים §

הרופא/ה המטפל/ת ימליץ על התוכנית הטובה ביותר כדי לשמור על תוצאות הטיפול. הרופא/ה עשוי להציע פגישת מעקב כשבועיים לאחר הטיפול.

§תלוי בסוג הטיפול ובמוצר הנבחר

§§שיעור מגיבים (שיפור המראה בשתי העיניים) של 54% לאחר 12 חודשים (n=80).

#לאחר הטיפול, Juvéderm® VOLBELLA שיפר את נפח השפתיים למשך עד 12 חודשים ב-48% מהמטופלים (N=58), כולל אלו שקיבלו טיפול חוזר. במחקר, 60 חולים קיבלו טיפול ראשוני בסך הכל ו-15 חולים קיבלו טיפול נוסף לאחר שבועיים. מוצר המחקר לא הכיל לידוקאין.

תוצאות הטיפול ב- ®Juvéderm אינן קבועות, נכון?

לא, החומר הפעיל ב-®Juvéderm, חומצה היאלורונית, עובר חילוף חומרים טבעי על ידי הגוף שלך עם הזמן - כלומר בעוד ש- ®Juvéderm יכול לעזור לך להשיג תוצאות שנמשכות בין 9-24 חודשים, תלוי במוצר המסוים בו נעשה שימוש ובאזורי הטיפול, התוצאות הפיכות ויתפוגגו בהדרגה עם הזמן.

חשוב לזכור

תוצאות הטיפול ב- ®Juvéderm הן הפיכות, מכיוון שהחומצה ההיאלורונית עוברת חילוף חומרים טבעי בגוף.

תוצאות הטיפול במוצרי ®Juvéderm נשמרות במשך תקופה של 9-24 חודשים בהתאם לסוג הטיפול והמוצר הנבחר.

הרופא/ה המטפל/ת ייצור עבורך תוכנית אישית, הכוללת את עלות הטיפול.

באילו אזורים בפנים ניתן להשתמש בחומרי המילוי של ®Juvéderm?

מוצרי ®Juvéderm מתוכננים בקפידה על מנת לטפל באזורים שונים של הפנים ולענות על רצונותיך.

הרופא/ה המטפל/ת יתאים ביחד איתך את המוצר הנכון של ®Juvéderm או את שילוב המוצרים הנכון לך. הוא יסביר כיצד ניתן להשתמש בכל אחד מהם כדי להשיג את מטרותייך, בין אם זה החלקת קמטים, הוספת נפח או הגדרת תווי הפנים שלך.

עבור חלק מהמטופלים, טיפול ממוקד באזור אחד בפנים עשוי להיות האפשרות הרצויה. עבור אחרים, שילוב של אזורי טיפול יניב את התוצאה הרצויה ואף עשוי לדרוש טיפול באזור פנים אחד כדי לטפל כראוי באחר.

ניתן להשתמש במוצרי ®Juvéderm כדי לעצב או להשיב נפח באזורים הבאים בפנים:

קמטים וקפלים בפנים
אזור העיניים
לחיים
שפתיים
סנטר ולסת

בהתאם לטיפול הנבחר, חומר מילוי הפנים של ®Juvéderm יכול לסייע לרענן או לשפר את המראה שלך על ידי:

הפחתת קמטים וקימטוטים
הרמת הלחיים על ידי הוספת נפח למראה מוגדר יותר
הענקת לחות* ושיפור מרקם העור
עיצוב השפתיים, הוספת נפח והגדרה
הגדרת הסנטר וקו הלסת ויצירת קווי מתאר ##

##מבוסס על מחקר של 131 מטופלים מבוגרים שקיבלו מספר זריקות בכמות קטנה של Juvéderm® VOLITE בשכבה התוך-עורית. לחות עור הלחי נמדדה בעומק של 0.5 מ"מ ו-1.5 מ"מ על ידי מכשיר MoistureMeterD® בחודשים 1, 4,6 ו-9. מחקר שנערך באמצעות Juvéderm® VOLITE ללא לידוקאין. עמידות לאורך זמן היא עד 9 חודשים לאחר טיפול בודד. 70.6% מהמטופלים (n=127) דיווחו שהם מרוצים/מרוצים במידת מה ממידת הלחות של העור שלהם בחודש התשיעי לאחר הטיפול.